Zespół Lotusa praktycznie od samego początku sezonu stanowi realne zagrożenie nawet dla najlepszych zespołów w stawce.
Mimo braku wygranej, kierowcy zespołu już kilkakrotnie stali na podium Formuły 1, dzięki czemu Lotus na półmetku sezonu zajmuje trzecią lokatę w klasyfikacji konstruktorów. Kimi Raikkonen z dorobkiem 116 punktów jest 5 w mistrzostwach kierowców, a Romain Grosjean 7 (76 punktów).Kimi Raikkonen zrobił pozytywne wrażenie na swoim byłym zespole. Martin Whitmarsh, szef zespołu McLaren, pytany przez brazylijski serwis Totalrace o postawę Raikkonena, odparł: „On jest bardzo utalentowany. Uważam, że jest jednym z najszybszych kierowców na ziemi.”
„Ludzie nie doceniają Kimiego ze względu na jego małomówność. Niemniej on jest bardzo inteligentnym i potrafiącym zrobić wrażenie kierowcą.”
„Lotus ma dobry bolid, więc razem z takim kierowcą stanowi poważne zagrożenie” przyznawał Whitmarsh. „Jestem pewny, że zauważyliście, że Kimi nie popełnia wielu błędów; zawsze wykonuje świetną robotę.”
„Nie jestem tym zaskoczony i sądzę, że on może się jeszcze poprawić w trakcie sezonu.”
Niektóre media upatrują w Raikkonenie czarnego konia tegorocznych mistrzostw. Sam zespół także nie wyklucza możliwości walki do końca o mistrzostwo świata.
„Dlaczego nie?” odpowiadał dziennikarzom Sky TV James Allison, dyrektor techniczny Lotusa, zapytany o możliwość walki o tytuł. „Jest jeszcze wiele punktów do zdobycia i wiele wyścigów przed nami. Przewaga jest bardzo mała w porównaniu do liczby punktów możliwych do zdobycia.”
07.08.2012 11:32
0
waw wiem ze Lotus jest grozny ale nie az tak mysle ze whitmarsh troche przesadza Lotusowi tak dobrze nie idzie jak np. ferrari owszem kibicuje jak na bardziej to są moi idole ale max 2 wycigi tylko wygrają spa monza więc nie wtym sezonie moze w sezonie 2013 bedzie więcej wygranych.
07.08.2012 11:52
0
Nie same wygrane przeważają. Zobacz ranking konstruktorów. Możliwe, że lotus nic nie wygra a ma absolutnie realne szanse być wicemistrzem po redbulu. Walka będzie zacięta między Lotus-MCL-SF, z tym, że MCL jakoś się wypalił a SF ma tylko 1 kierowcę. Jak Romek przestanie się rozbijać i wypadać poza tor to Lotus będzie wicemistrzem :)
07.08.2012 12:04
0
Postawa kierowców Lotusa jest niesamowita. Są już o mały krok od wygranej. Dokonają tego z pewnością. Są regularni i b.mocni na torze. Druga część sezonu może należeć właśnie do nich.
07.08.2012 12:36
0
Ja myślę, że mają realne szanse.... Kimmi jeździ bardzo równo, zdobywa punkty, Grożek czasem zaszaleje ale brak mu doświadczenia. Trzymam kciuki za Lotusa i juz nie mogę się doczekać:)
07.08.2012 16:26
0
1. bedes 1999 powinieneś dostac bana. Neo kidzie bez szkoły jak nie umiesz pisać to nie pisz. Jak ja nie trawie takiego bełkotu.... jakim trzeba być pustakiem ,żeby nie wstawić ani przecinka, ani kropki .... Lotus musi utrzymac rozwój , romek musi zdobyć doświadczenie i bedzie świetny zespoł. Raikonen super , Grosjean wielki talent lecz brak doświadczenia i obycia z bolidem ale to przyjdzie z czasem bo n dopiero zaczał tak na dobre. W przyszlosci beda świetnym zespołem.
07.08.2012 18:15
0
5. MarTum - sprawdź najpierw swoją niedokładną pisownię, a potem oceniaj innych. Jak to fajnie widzieć u kogoś, a u siebie być niewidomym... Pozdrawiam.
07.08.2012 18:41
0
celowo czepiasz sie szczegółów ...
07.08.2012 21:09
0
Master666. Masz rację. Post wytykający błędy innym powinien być bezbłędny. Przyjaciele (bo pomimo rzucanych w ferworze zacietrzewienia i ostrej dyskusji ostrych słów i inwektyw, nimi jesteśmy) na tym forum, wbrew pozorom ortografia, a w szczególności interpunkcja jest bardzo pomocna, a czasem wręcz niezbędna w zrozumieniu czytanego tekstu. Jesteśmy pasjonatami elitarnego sportu, bądźmy więc też elitą kibiców. Jeżeli chodzi o temat naszej dyskusji, to myślę, że skład zespołu jest teraz optymalny. Lepszych kierowców Lotus nie znajdzie. Rutyna i doświadczenie Rajkonena oraz fantazja i szybkość Grosjean'a się dopełniają. Brakuje szczypty szczęścia.
07.08.2012 21:41
0
Zgadzam się z Whitmarshem - Lotus w tym sezonie może jeszcze nieźle namieszać w czołówce.
07.08.2012 22:13
0
Temat z ubieglego tygodnia, dotyczacy drs itp. pewnie po to zeby odwrocic uwage od McL i ich poszukiwan straconego czasu. Na szczescie nikt nic nie walnol o " Tym ktorego imienia wymawiac nie wolno" bo polala by sie krew. Mamy tylko brak przecinkow i konena z Raju (albo odwrotnie) oraz zapewnienia ze teraz Lotus musi wygrac. Tymczasem ogromnym sukcesem dla zespolu bedzie utrzymanie 3 miejsca konstruktorow. Kropka.
09.08.2012 16:48
0
I oby dali im popalic. :))
Jeśli nie masz jeszcze konta, dołącz do społeczności Formula 1 - Dziel Pasję!
zarejestruj się